Union Stewards

 

DIST. 1

 
 
 

Gaming

 
 
 
 
 

Randolph Williams

Platoon 1

 
 
 
 
Shantell  Jenkins
Alt.
 
 
 
 

Kenneth Williams

Platoon 2

 
 
 
 
Pamela Dew
Alt.
 
 
 
 

Saeed Thomas (EX BD)

Platoon 3

 
 
 
 
Calvin Adkins
Alt.
 
 
 
 
 

Downtown Services

 
 
 
 
 

 Julius Price

Platoon 2

 
 
 
 
 Stephanie Wilson
Alt.
 
 
 
 

Rodney Cushingberry

Platoon 3

 
 
 
 
 Johnny Strickland
Alt.
 
 
 
 
 

3rd Precinct

 
 
 
 
 

Darryl Johnson

Platoon 1

 
 
 
 
Jeremy Watters
Alt.

Mario M. Neal (CS)

Platoon 2

Tara Lawson

Alt.

Tyrone Bullock

Platoon 3

 
None
Alt.
 
 

DIST. 2

 
 
 

2nd Precinct

 
 
 

Marc Thompson

Platoon 1

 
 
None 
Alt.
 
 
 
 

Michael Johnson

Platoon 2

 
 
 
 
Makeia Collier
Alt.
 
 
 
 

Kevin Session

Platoon 3

 
 
 
 
None 
Alt.
 
 
 
 

4th Precinct

 
 
 
 
 

James Wiencek

Platoon 1

 
 
 
 
Jaime Rodriquez
Alt.
 
 
 
 

Richard Bullard

Platoon 2

 
 
 
 
Greywyn Russell
Alt.
 
 
 
 

John Furmanski (CS)

Platoon 3

 
 
 
 
Eric Johnson
Alt
 

DIST. 3

 
 
 

6th Precinct

 
 
 
 
 

Stephen Boguslawski

Platoon 1

 
 
 
 
Kirk Williams
Alt.
 
 
 
 

Rosemary Coleman

Platoon 2

 
 
 
 
Phillip Cook
Alt.
 
 
 
 

Gary Steele

Platoon 3

 
 
 
 
Michael Garrison
Alt.
 
 
 
 
 

8th Precinct

 
 
 
 
 

Edward Davis

Platoon 1

 
 
 
 
None 
Alt.
 
 
 
 

Daniel Sitarski (CS)

Platoon 2

 
 
 
 
James Pierce
Alt.
 
 
 
 

Melissa Adams

Platoon 3

 
 
 
 
Charles Patterson
Alt.
 

DIST. 4

 
 
 

10th Precinct

 
 
 
 
 

Marlon Terry

Platoon 1

 
 
 
 
Charles Rodgers
Alt.
 
 
 
 

Frederick McIntire

Platoon 2

 
 
 
 
Cyprian Freeman
Alt.
 
 
 
 

Cornelius O’Leary

Platoon 3

 
 
 
 
 Jessica Johns
Alt.
 
 
 
 
 

12th Precinct

 
 
 
 
 

ShaMar Woods

Platoon 1

 
 
 
 
None
Alt.
 
 
 
 

Nichole Quinn – Abdullah (EX BD)

Platoon 2

 
 
 
 
Tania Stribling
Alt.
 
 
 
 

Michael Moreland

Platoon 3

 
 
 
 
Antaeus Evans
Alt.
 

DIST. 5

 
 
 

5th Precinct

 
 
 
 
 

Anthony Avecilla

Platoon 1

 
 
 
 
None
Alt.
 
 
 
 

Bret Letwin

Platoon 2

 
 
 
 
Karen Maxey
Alt
 
 
 
 

Cherie Snow

Platoon 3

 
 
 
 
Ryan Jones
Alt.
 
 
 
 
 

9th Precinct

 
 
 
 
 

Aron Kraszewski

Platoon 1

 
 
 
 
None 
Alt.
 
 
 
 

Lashun O’Rear (EX BD)

Platoon 2

 
 
 
 
None 
Alt.
 
 
 
 

Anthony Jackson

Platoon 3

 

 
 
Derrick Knox
 Alt.
 

DIST. 6

 
 
 

7th Precinct

 
 
 
 
 

Nathan Readous

Platoon 1

 
 
 
 
Kenneth Bolinger
Alt.
 
 
 
 

Paul Shaw

Platoon 2

 
 
 
 
Jeremy Everitt
Alt.
 
 
 
 

Maguel Grandberry

Platoon 3

 
 
 
 
Dennis Smith
Alt.
 
 
 
 

11th Precinct

 
 
 
 
 

Derrick Mason

Platoon 1

 
 
 
 
Anthony Smith
Alt.
 
 
 
 

Lisa Walton

Platoon 2

 
 
 
 
None
Alt.
 
 
 
 

Eric Pengelly

Platoon 3

 
 
 
 
Gregory Tourville
Alt.
 
 
 
 

Harbormaster Boat House

 
 
 
 
 
Gregory Perry
Alt.
 
 
 
 

Detention Ctr. Mound Rd.

 
 
 
 
 

Marcus Harris

 
 
 
 
 
Marcus Williams
Alt.
 
 
 

DIST. 7

 
 
 

Communications Ctr. / IT / Fleet

 
 
 
 
 

Raphael Clements

Platoon 1

 
 
 
 
Craig Miller
Alt.
 
 
 
 

Charles Roland (EX BD)

Platoon 2

 
 
 
 
Charles Harthun
Alt.
 
 
 
 

Michael Fountain (EX BD)

Platoon 3

 
 
 
 
Joseph Brown
Alt.
 
 
 
 
 

Narcotics / Firearms Inv.

 
 
 
 
 

Lavondria Herbert

 
 
 
 
 
None 
Alt.
 
 
 
 
 

Forfeiture / Auction Detail / P.P.U.

.
 
 
 
 

Aban Vehicle Unit

 
 
 
 
 

Carlton Williams (CS)

 
 
 
 
 
Vince Peterson
Alt.
 
DIST. 8
 
 
 

DPSH  1301 Third/Fifth Floor

 
 
 
 
 

Antonio Hardwell (EX BD)

 
 
 
 
 
George Day
Alt.
 
 
 
 

DPSH 1301 Third/Sixth Floor/Timekeeping

 
 
 
 
 

Lucretia Wright

 
 
 
 
 
Betty Johnson – Cabbil
Alt.
 
 
 
 

DPSH 1301 Third/Seventh Floor

 
 
 
 
 

Royice Hill (EX BD)

 
 
 
 
 
Robert Sanchez
Alt.
 
 
 
 

Crime Scene Services

 
 
 
 
 

David Andrews

 
 
 
 
 
None 
Alt.
 

DIST. 9

 
 
 

Law Dept. / E.P.U. / O.C.I./City Council

 
 
 
 
 

George Braxton III  (EX BD)

 
 
 
 
 
None
Alt.
 
 
 
 

Discipline/Ident./Crib/Records/LiquorLicense

 
 
 
 
 
 
None
Alt.
 
 
 
 

DMPA/Range

 
 
 
 
 

Mark Wallace (EX BD)

 
 
 
 
 
Sean Wayrynen
Alt.

 

DIST. 10

 
 
 
Tactical Response Unit
 
 
 

William Moore

 
 
Brandon Shortridge
Alt.
 
 
 
 

S.R.T. / Bomb Squad

 
 
 
 
 

Kata-Ante Taylor

 
 
 
 
 
Steven Murdock
Alt.
 
 
 
 

T.E.U. / T.S.U. / Weights & Measures

 
 
 
 
 

Loronzo Jones

 
 
 
 
 
Abdul Shabazz
Alt.